Dzintara aplis

Sacensību “Dzintara Volga” vēsture aizsākās 1964. gadā, kad notika pirmās automobiļu ātrumsacīkstes, kuras rīkoja Rīgas taksometru parka fiziskās kultūras kolektīvs. Tās norisinājās nevis Biķernieku trasē, kuras tolaik vēl nemaz nebija, bet gan Rīgas kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” asfaltētajos apļos.

Kopš 1968. gada sacensības tika pārceltas uz jauno Biķernieku motoru sporta sacīkšu trasi. Tās kļuva par prestižākajām automobiļu sacīkstēm bijušajā Padomju Savienībā, kurās startēja dalībnieki ne vien no Baltijas, Ļeņingradas, Maskavas un Minskas, bet arī no tālās Krasnodaras un Taškentas. Tradicionāli šīs sacensības tika rīkotas rudenī, kad, par spīti biežajiem lietiem, sacensības bija ļoti plaši apmeklētas.

Pēdējo reizi vēsturiskās sacensības ar nosaukumu “Dzintara Volga” norisinājās 1991. gadā, vēl pāris gadus tika organizētas sacīkstes “Dzintara aplis”, bet tad tradīcija pilnīgi apsīka. Šīs vēsturiskās un leģendām apvītās sacensības tika atjaunotas 2010. gadā.

2015. gadā sacensības norisinājās sešos posmos, kur notika cīņa par godalgotajām vietām piecās ieskaites klasēs – VAZ 1300, VAZ 1600, “Volga”, “Formula Easter” un “Formula Mondial”. Visplašāk pārstāvētā klase bija “Volga”. Sacensību posmi notika Latvijā, Igaunijā un Krievijā.

Sadarbībā ar sacensību rīkotājiem “Dzintara apļa” dalībniekiem piegādājam “Falken” riepas.

Atpakaļ

Kļūstiet par "Latakko" sadarbības partneri!