Riepu ABC

Vissezonas riepas

Vissezonas riepas spēj nodrošināt pieļaujamu drošības līmeni ziemā un pietiekamu komfortu vasarā. Jāņem gan vērā, ka salīdzinājumā ar vasaras riepām, vissezonas riepām protektors vasarā dilst ārāk. Šādas riepas derēs, ja ikdienā braucat pa pilsētu un labi tīrītām ielām.

Vissezonas riepas dažreiz ir kā kompromiss starp vasaras un ziemas riepām. Uz šādām riepām ir marķējums „all season” (visas sezonas), „4S” (četras sezonas), “tous terrain” (visi segumi) vai “AW” (any weather – jebkurš gadalaiks) – tikai šādas riepas var tikt uzskatītas par vissezonas riepām.

Vissezonas riepas atļauts lietot visu gadu.

image

Riepu īpašības

Riepas īpašības ietekmē degvielas patēriņu: katrai riepai ir noteikta rites pretestība un, atkarībā no protektora, tā mainās. Jo lielāka pretestība, jo vairāk pieaug degvielas patēriņš.

Riepas īpašības (gumijas sastāvs, protektora nodilums, utt) ietekmē bremzēšanas ceļu. Visām, no 2012.gada 1.jūlija, ražotajām riepām, pamatojoties uz ES regulu, ir jābūt uzlīmei vai marķējumam, kas, ietver informāciju par katras riepas bremzēšanas ceļu un faktoriem, kas to ietekmē.

Latvijā var izmantot tikai tās riepas, kam ir Eiropas sertifikāts, par ko liecina atzīme ar saīsinājumu “E” vai “e”

Kļūstiet par "Latakko" sadarbības partneri!