Riepu ABC

Ziemas riepas

Mīkstāks ziemas riepu gumijas sastāvs, salīdzinājumā ar vasaras riepu gumijas sastāvu, uzrāda labākus veiktspējas rādītājus pie zemām temperatūrām. Ziemas riepām ir īpašas lameļu (protektora zīmējuma elementu) tehnoloģijas, kas nodrošina labu vadāmību ne tikai uz sniega un ledus, bet arī uz slapjiem ziemas ceļiem. Vasaras riepu protektora zīmējums nav pielāgots kontaktam ar sniegu un ledu, kā rezultātā pagarinās automašīnas bremzēšanas ceļš. Nerekomendējam ziemā lietot vissezonas riepas.

No 1. decembra līdz 1. martam ar ziemas riepām obligāti jāaprīko transportlīdzekļi, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, kā arī to piekabes!

image

Riepu īpašības

Riepas īpašības ietekmē degvielas patēriņu: katrai riepai ir noteikta rites pretestība un, atkarībā no protektora, tā mainās. Jo lielāka pretestība, jo vairāk pieaug degvielas patēriņš.

Riepas īpašības (gumijas sastāvs, protektora nodilums, utt) ietekmē bremzēšanas ceļu. Visām, no 2012.gada 1.jūlija, ražotajām riepām, pamatojoties uz ES regulu, ir jābūt uzlīmei vai marķējumam, kas, ietver informāciju par katras riepas bremzēšanas ceļu un faktoriem, kas to ietekmē.

Latvijā var izmantot tikai tās riepas, kam ir Eiropas sertifikāts, par ko liecina atzīme ar saīsinājumu “E” vai “e”

Pamācība: kā labāk izvēlēties riepas, kad veikt riepu maiņu un kāpēc sekot līdzi spiedienam!

Kļūstiet par "Latakko" sadarbības partneri!