Kleber

Kleber ir franču vidējās klases riepu zīmols, kas ražo riepas vieglajām automašīnām, vieglajiem mikroautobusiem un lauksaimniecības iekārtām.

Lai gan ar mūsdienās pazīstamo nosaukumu Kleber šis uzņēmums sāka oficiāli strādāt 1945. gadā, par tā īsto aizsākumu uzskata 1910. gadu, kad Kolombā, Francijā, tika atklāta riepu rūpnīca, ko vadīja uzņēmums BFGoodrich. Pašlaik uzņēmums Kleber pieder uzņēmumu grupai Michelin Group, kas ir otrais lielākais riepu tirgus gigants.

Interesanti fakti

  • Zīmola nosaukums netieši ir aizgūts no franču Revolucionāro karu ģenerāļa Žana Batistas Klebēra (Jean-Baptiste Kleber) vārda. Viņa vārdā ir nosaukts prospekts Parīzē, kur pēc Otrā pasaules kara atradās uzņēmums Kleber.
  • Savdabīgu reklāmu Kleber ziemas riepām ir izveidojis Moriss Ercogs (Maurice Herzog), kurš bija šī uzņēmuma darbinieks. 1950. gadā viņš vadīja franču alpīnistu ekspedīciju, kas pirmā uzkāpa astoņtūkstošniekā — Annapūrnas masīva virsotnē Himalaju kalnos. Virsotnē viņš pacēla Francijas karogu, sava alpīnistu kluba vimpeli un Kleber-Colombes karogu.
  • Kopš 1971. gada zīmola talismans ir boksera šķirnes suns. Šis dzīvnieks simboliski attēlo Kleber galvenās īpašības: gādā par drošību, ir uzticīgs un labi pārvalda situāciju.
Atpakaļ

Kļūstiet par "Latakko" sadarbības partneri!