Kormoran

Kormoran ir jau ilgus gadus poļu autovadītāju vidū pazīstams zīmols. Šī zīmola galvenās vērtības ir uzticamība un saprātīgas cenas (ekonomiskās klases zīmolu vidū). Kormoran riepas vēsturiski ir saistītas ar uzņēmumiem Stomil Olsztyn un Michelin. Zīmols Kormoran turpina 1961. gadā izveidotās Olštinas riepu rūpnīcas iedibinātās tradīcijas.

Poļu rūpnīca kļuva slavena tāpēc, ka 1973. gadā tajā sāka ražot pirmās vieglajām un kravas automašīnā paredzētās radiālās riepas Polijā. Oriģinālajā formātā rūpnīcas darbs turpinājās no 1992. līdz 1995. gadam, kad to īpašumā ieguva Michelin.

Zīmols Kormoran aizsākās, kad pie darba stājās jaunie rūpnīcas īpašnieki, un tā produkcija strauji guva popularitāti pircēju vidū mūsdienīgā dizaina un izdevīgo cenu dēļ. Piedāvājumā ietilpa riepas, kas piemērotas vieglajām automašīnām (tostarp apvidus auto), vieglajiem mikroautobusiem un kravas automašīnām.

Interesanti fakti

  • Kormoran riepas varēja iegūt arī citu nosaukumu, piemēram, Cavalier, Medalist, Amplor vai Warrior — šādi vārdi tika apspriesti Michelin vadības vidū, kad tā plānoja iegādāties šo poļu zīmolu. Visbeidzot tika izlemts par labu pašreizējam nosaukumam, kas bija tuvāks poļu valodai.
  • Zīmola nosaukums un logotips (jūras krauklis) ir izvēlēts ar atsauci uz rūpnīcas Stomil tradīcijām un Varmijas-Mazūrijas dabasskatiem.
  • Olštinas rūpnīcā, pirms to pārpirka Michelin, bija saražoti jau vairāk nekā 100 miljoni riepu. Olštinas rūpnīca, kurā tiek ražotas Kormoran riepas, ir viena no lielākajām Michelin rūpnīcām Polijā.
  • Kopš 2005. gada ir pārdots vairāk nekā pieci miljoni Kormoran riepu. Šī zīmola produkciju iespējams iegādāties vairāk nekā 2 400 tirdzniecības vietu Eiropā. Tas ir pazīstams un ievērojams eiropiešu zīmols, kas ir īpaši populārs Polijā, Krievijā, Horvātijā, Bosnijā, Maķedonijā, Ungārijā un Rumānijā.
Atpakaļ

Kļūstiet par "Latakko" sadarbības partneri!